Woreczki nikotynowe, a rzucanie palenia tytoniu. Czy mogą pomóc w odstawieniu papierosów?

W obliczu coraz większego zainteresowania alternatywnymi formami dostarczania nikotyny, woreczki nikotynowe stały się jednym z nowoczesnych produktów, które przyciągają uwagę osób chcących rzucić palenie tradycyjnych papierosów. Czy jednak te małe woreczki mogą realnie pomóc w procesie odstawiania tytoniu? Przed zdecydowaniem się na ich stosowanie, warto bliżej przyjrzeć się temu tematowi.

Co to są woreczki nikotynowe?

Woreczki nikotynowe to małe, dyskretne woreczki zawierające nikotynę oraz różne substancje smakowe, w zależności od ich wariantu. Stosuje się je umieszczając woreczek między górną wargą, a dziąsłem, gdzie stopniowo uwalniają nikotynę, zaspokajając potrzeby palacza bez konieczności wdychania szkodliwego dymu tytoniowego.

Rzucanie palenia, a woreczki nikotynowe:

  • Zmniejszenie szkodliwych skutków palenia. Woreczki nikotynowe oferują alternatywę dla tradycyjnych papierosów, eliminując jednocześnie wdychanie substancji smolistych towarzyszących spalaniu tytoniu.
  • Redukcja uzależnienia. Wiele osób uznaje woreczki nikotynowe za narzędzie pomagające w stopniowym zmniejszaniu uzależnienia od nikotyny. Dzięki kontrolowanej dawce, palacze mogą stopniowo redukować ilość przyjmowanej nikotyny.
  • Zarządzanie stresem. Wprowadzenie woreczków nikotynowych może pomóc w lepszym radzeniu sobie ze stresem, który często jest jednym z głównych czynników utrzymania nałogu palenia.

Wyzwania

  • Ryzyko uzależnienia. Choć woreczki nikotynowe mogą pomóc w odstawieniu tradycyjnych papierosów, istnieje ryzyko uzależnienia od samej nikotyny, co może prowadzić do dłuższego stosowania tego produktu, bowiem każdy wyrób zawierający nikotynę powoduje szybkie uzależnienie.

Badania

Federalny Instytut ds. Oceny Ryzyka (BfR) w Niemczech opublikował raport pt. “Ocena wpływu na zdrowie woreczków z nikotyną". Zgodnie z przedstawionymi wynikami, przekształcenie nawyku palenia papierosów na stosowanie wolnych od tytoniu woreczków nikotynowych może znacząco zmniejszyć ryzyko zdrowotne dla palaczy.

Głównym celem raportu BfR było określenie potencjalnego ryzyka związanego z korzystaniem lub chęcią skorzystania z doustnych woreczków nikotynowych oraz porównanie tych wyników z innymi produktami dostarczającymi nikotynę. Po uwzględnieniu parametrów stosowanych do oceny ryzyka, ryzyko zachorowania na raka w wyniku stosowania woreczków nikotynowych jest niewielkie w porównaniu do poziomu ryzyka ekspozycji na NNN (N’-nitrosonornikotynę) i NNK (4-(metylonitrozamino)-1-(3-pirydylo)-1-butanon) – substancji z grupy nitrozoamin tytoniowych uznawanych za istotne czynniki rakotwórcze. Te związki powstają w liściach tytoniu w procesie fermentacji z azotynów i amin, a ich rakotwórcze działanie zostało potwierdzone. Autorzy raportu stwierdzają, że ryzyko związane z używaniem woreczków jest porównywalne z ryzykiem związanym z produktami nikotynowej terapii zastępczej, takimi jak guma do żucia czy plastry antynikotynowe.

Autorzy raportu dodają również, że przy uwzględnieniu innych rakotwórczych składników obok nitrozoamin w przypadku woreczków nikotynowych, całkowite ryzyko zachorowania na raka szacuje się na 2-7 razy mniejsze niż w przypadku konsumpcji tabaki i 2-6 razy mniejsze niż w przypadku palenia papierosów. To ryzyko jest także niższe niż przy stosowaniu szwedzkiego snusa, podgrzewaczy tytoniu i e-papierosów.

Woreczki nikotynowe stanowią jedną z alternatyw dla tradycyjnych papierosów. Rzucanie palenia to złożony proces, a woreczki nikotynowe mogą być jednym z narzędzi wspomagających ten trudny krok. Zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty woreczków nikotynowych w naszym sklepie Nicopoder.com

 

Źródła:

 

 

Darmowa dostawa InPost od 200 zł na terenie całej PolskiSzybkie i bezpieczne płatności PayU i TpaySzybka i bezpieczna dostawa na terenie całej Europy

do góry
Tylko dla pełnoletnich. Wyrób zawiera nikotynę, która powoduje szybkie uzależnienie.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium