Krótka historia woreczków nikotynowych

W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny rozwój rynku wyrobów tytoniowych, a jednym z ciekawych trendów jest wzrost popularności white snusa. Ten rodzaj woreczków nikotynowych zdobywa coraz większą grupę entuzjastów, a jego historia ma wiele fascynujących zakamarków.

Początki snusa

Tradycja palenia tytoniu i jego spożywania sięga wieków wstecz. Snus, w pierwotnej formie, pojawił się na początku XVIII wieku w Szwecji. Początkowo był to dyskretniejszy sposób szwedzkich farmerów na używanie tytoniu podczas pracy. Protoplastą snusa był tak zwany "loose snus" czyli mieszanka zmielonego tytoniu z wodą i solą, którą umieszczano pod górną lub dolną wargą, dostarczając w ten sposób nikotynę do organizmu. Snus bardzo szybko zdobył popularność w Skandynawii i stał się integralną częścią jej kultury. Z biegiem czasu coraz większe zainteresowanie snusem doprowadziło do profesjonalizacji branży i powstawania jego  kolejnych wersji, w tym paczkowanych funkcjonujących na rynku do dziś.

Snus w Stanach Zjednoczonych

Na początku XIX wieku emigracja szwedzkich farmerów do Stanów Zjednoczonych przyniosła snus wraz z nimi. W USA, gdzie znany był już tytoń do żucia, snus zdobył ogromną popularność, a rozróżnienie między snusem amerykańskim, a szwedzkim stało się powszechne. W kolejnych latach snus zyskiwał swoich zwolenników również w innych regionach Europy i świata, głównie za sprawą skandynawskich turystów.

Początki White Snusa

Pod koniec XX wieku, świadomość szkodliwości używania tytoniu była coraz powszechniejsza. Obawy o zdrowie, a w szczególności jamę ustną, bardzo mocno wpłynęły na branżę snusa, prowadząc m.in. do zakazu jego sprzedaży w 1992 roku w całej Unii Europejskiej, z wyjątkiem Szwecji. Zaczęto więc intensywnie poszukiwać alternatywy dla snusa w zakazanej formie, co doprowadziło do skoncentrowania się na ekstrakcji nikotyny z liści tytoniu. Dzięki postępowi technologicznemu udało się stworzyć alternatywę – tzw. White Snusa czyli woreczki, zawierające nikotynę i aromaty, ale wolne od tytoniu, który został zastąpiony naturalnymi wypełniaczami takimi jak celuloza, eliminując problemy związane z przebarwieniami na zębach, oraz co najistotniejsze szkodliwymi substancjami zawartymi w tytoniu.

Podsumowanie

White snus to fascynująca innowacja w świecie produktów tytoniowych, mająca swoje korzenie w długiej historii snusa. Jego popularność rośnie, przyciągając zarówno tych, którzy pragną alternatywy dla tradycyjnych papierosów, jak i entuzjastów snusa z długoletnim doświadczeniem. Niemniej jednak, jak w przypadku wszelkich produktów zawierających nikotynę, kluczowe jest umiarkowane korzystanie i świadomość potencjalnych zagrożeń dla zdrowia, więc pamiętajmy o tym, iż jest to produkt tylko dla osób pełnoletnich, a każdy wyrób zawierający nikotynę, powoduje szybkie uzależnienie.

 

 

Darmowa dostawa InPost od 200 zł na terenie całej PolskiSzybkie i bezpieczne płatności PayU i TpaySzybka i bezpieczna dostawa na terenie całej Europy

do góry
Tylko dla pełnoletnich. Wyrób zawiera nikotynę, która powoduje szybkie uzależnienie.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium