Czy warto sięgnąć po woreczki nikotynowe?

Woreczki nikotynowe powszechnie znane jako white snus, to stosunkowo nowa alternatywa na rynku nikotynowym. Są one świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą unikać tradycyjnych form dostarczania nikotyny takich jak papierosy, e-papierosy, tabaka, czy też snus z tytoniem, bowiem woreczki nikotynowe są całkowicie od niego wolne.

Budowa i rodzaje woreczków nikotynowych.

Woreczki nikotynowe składają się z celulozowej saszetki, wypełnienia, soli, wody, cukru i aromatu. Rodzaje woreczków można podzielić ze względu na ich wilgotność, wypełnienie, format, pochodzenie nikotyny, smak i moc. Na przykład, suche woreczki charakteryzują się dłuższym czasem przechowywania kosztem nieco słabszego smaku, podczas gdy wilgotne mają intensywniejszy smak, ale krótszy okres przydatności po otwarciu opakowania.

Woreczki nikotynowe możemy scharakteryzować po poniższych cechach:

Wilgotność 

 • Suche (przykład: Zyn Mini) - charakteryzują się one zdecydowanie dłuższym czasem przechowywania na rzecz troszeczkę słabszego smaku (smak uwalnia się dopiero w chwili gdy woreczek stanie się wilgotny).
 • Wilgotne (przykład: Lyft) - charakteryzują się mocniejszym i lepiej wyczuwalnym smakiem na rzecz krótszego czasu przechowywania (wilgotne woreczki nikotynowe po otwarciu zaleca się przechowywanie w lodówce, aby zapobiec ich wyschnięciu).

Wypełnienie

 • Celuloza mikrokrystaliczna (przykład: Velo, 77, Grant) - jest to biały lub szarawy, sypki proszek używany w gastronomii jako wypełniacz. Świetnie nadaje się jako swoisty "nośnik" nikotyny, aromatów oraz wody zawartych w woreczkach (jest to zdecydowanie najczęściej stosowana forma wypełnienia, którą można znaleźć w większości woreczków nikotynowych).
 • Materiał roślinny (przykład: Maverick, Corvus, Grant Black Edition) - innymi słowy pocięte liście np. mięty bądź innych ziół nadających się jako nośnik nikotyny, wody oraz aromatów. Zaletą takiego wypełniana jest m.in. smak wynikający z użytych ziół (używając mięty, możemy ograniczyć dodawanie miętowego aromatu na rzecz innego smaku) oraz wygląd, który często staje się zbliżony do oryginalnego snusu przy zachowaniu beztytoniowej formy.

Format

 • Mini (przykład: Velo Mini) - najbardziej dyskretny i najwygodniejszy format woreczków, czasami można wręcz zapomnieć, że woreczek jest w ustach.
 • Slim (przykład: 77) - najczęściej wybierany przez producentów oraz konsumentów format woreczków.
 • Large (przykład: Corvus) - rzadko wybierany jednak mający swoje zalety format. Woreczki tracą na dyskrecji, ale format świetnie sprawdzi się w przypadku mocnych woreczków.

Pochodzenie nikotyny

 • Syntetyczna
 • Nikotyna pochodząca z tytoniu

Smak

 • Na rynku dostępna jest cała gama aromatów począwszy od tradycyjnych miętowych poprzez owocowe jak i te bardziej skomplikowane i mniej oczywiste mieszanki typu mocca lub energy drink.

Moc

 • Woreczki nikotynowe są bardzo zróżnicowane pod kątem mocy, dzięki temu każdy może dobrać właściwą dla siebie. Zawartość nikotyny zaczyna się w okolicach 3 mg/g sięgając nawet do 65 mg/g i więcej.

Dlaczego warto wybierać woreczki?

Wybierając beztytoniową alternatywę, jaką są woreczki nikotynowe, możesz stopniowo zastąpić szkodliwe dla zdrowia tradycyjne papierosy znacznie bezpieczniejszą opcją. Pozbędziesz się przebarwień na zębach, wdychania rakotwórczych substancji z dymu tytoniowego, poprawisz kondycję, pozbędziesz się nieświeżego oddechu i nieprzyjemnego zapachu na ubraniach. Woreczki mają także korzystniejszy stosunek ceny do ilości, co pozytywnie wpłynie na twój portfel. Bez dymu możesz korzystać z nich praktycznie wszędzie, eliminując problem z głodem nikotynowym w miejscach publicznych.

 

 

Darmowa dostawa InPost od 200 zł na terenie całej PolskiSzybkie i bezpieczne płatności PayU i TpaySzybka i bezpieczna dostawa na terenie całej Europy

do góry
Tylko dla pełnoletnich. Wyrób zawiera nikotynę, która powoduje szybkie uzależnienie.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium